bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 27 stycznia 2015
  • wyświetleń: 1710

Wybory do Rad Osiedli po nowemu

Projekt uchwały klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących zasad i trybu przeprowadzania wyborów do Rady Osiedla nie zyskał aprobaty większości Rady Miejskiej. To znaczy, że w tym roku czekają nas powszechne wybory do Rad Osiedli.

rada osiedla
Radni PiS-u obawiają się, że nowe zasady wyboru Rad Osiedli doprowadza do likwidacji kilku z nich · fot.


O propozycji powrotu do starych zasad wyboru członków Rad Osiedla, który przygotował klub radnych Prawa i Sprawiedliwości, informowaliśmy w artykule "PiS chce wrócić do starych zasad". Klub Radnych PiS-u wnioskował o przeprowadzenie konsultacji społecznych, które otworzyłyby drogę do powrotu do starych zasad wyboru Rad Osiedli na zebraniach wyborczych, a nie w drodze powszechnych wyborów.

Radni Prawa i Sprawiedliwości argumentowali, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo, iż część Rad Osiedli nie zostanie wybrana ze względu na 3-procentowy próg wyborczy. Ponadto opozycyjni radni podnosili, że organizacja wyborów będzie kosztowała miasto kilkaset tysięcy złotych.

Po długiej dyskusji projekt uchwały poddano pod głosowanie. Za przyjęciem uchwały byli wszyscy radni Prawa i Sprawiedliwości oraz Małgorzata Zarębska z Niezależnych.BB. Przeciwko - i tutaj nie ma zaskoczenia - głosowali radni KWW Jacka Krywulta oraz Platformy Obywatelskiej, a także drugi radny Niezależnych.BB - Marcin Lisiński.

Wybory do Rad Osiedla według planów Urzędu Miejskiego mają zostać połączone z tegorocznymi wyborami na Prezydenta RP.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA